ЗДО №1 "Дзвіночок"
Волинська область, м.Володимир

Звіт за 2021-2022 н.р.

Звіт директора

ЗДО №1 «Дзвіночок»

Володимир-Волинської міської ради

Плисюк Тетяни

2021-2022 н.р.

 

Звіт розроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 р. №178, «Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно – технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю».

Комунальний заклад « Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №1 «Дзвіночок» знаходиться за адресою: м. Володимир,  вул. О.Довбуша,19 Проектна потужність  закладу - 113 місць.     

Режим роботи закладу – 10,5 годин; з 7:30 до 18:00.

На час карантинних обмежень чергова група не працює .

Функціонує – 6 груп, які відвідують 187дітей.

 Група ясельного віку (2-3 р.) - 1 група -31 дитина;

 Групи молодшого дошкільного віку (3-4 р.) - 2 групи-59 дітей;

 Групи середнього дошкільного віку (4-5 р.) -  2 групи-65 дітей;

 Групи старшого дошкільного віку (5-6 р.) - 1 група-32 дитини.

       Заклад здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:

- Конституції України,

- Закону України  «Про освіту»,  «Про дошкільну освіту», Статуту, Положення про  заклад дошкільної освіти, санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом МОЗ України від 24.03.2016 року №234, освітньої програми для дітей віком від 2 до 7 років «Дитина».

Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров'я дітей, формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту;

створення та забезпечення комфортного, здорового, безпечного середовища для всіх учасників освітнього процесу та підвищування якості освітньої діяльності закладу.

Здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення, схвалюється педагогічною радою, затверджується директором.

 Навчальний рік починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня по 31 серпня (оздоровчий період)  проводиться оздоровлення дітей.

Для ознайомлення громадськості та батьків з життям ЗДО №1 «Дзвіночок»,  постійно поповнюємо  матеріалами офіційний  сайт закладу http://vv1.dytsadok.org.ua , на розробку якого було виділено 2500 грн., та сторінку на  «Фейсбуці».

Колектив  закладу згідно штатного розпису  нараховує 39 штатних одиниць. Педагогічні працівники- 17 : директор, вихователь-методист, вихователі – 12, музичні керівники - 2, психолог – 1; технічні працівники – 22:  бухгалтер, завгосп, старша медична сестра, помічники вихователя, машиніст по пранню білизни, кухарі, підсобний працівник, сторожі, двірник, робітник по обслуговуванню приміщень.

Велику увагу приділяємо створенню безпечного, комфортного середовища.

 Територія  чиста та охайна, освітлюється у вечірній та нічний час та систематично оглядається щодо безпечності для освітнього процесу , недоступна для несанкціонованого заїзду транспорту та сторонніх осіб. У приміщенні ЗДО №1 «Дзвіночок» допускаються лише учасники освітнього процесу.

Групові приміщення для дітей раннього віку розташовані на першому поверсі та забезпечені окремими входами. Забезпечені меблями та ігровим обладнанням, мають сучасний інтер’єр. Розвивальне середовище  відповідає інноваційним вимогам та організовано з урахуванням інтересів дітей та їх віковим особливостям: створені комфортні, сприятливі умови для розвитку вихованців в самостійній і спільній діяльності. . 

Відповідно до  постанови головного державного санітарного лікаря України «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням короновірусної хвороби » від 25.08.2021 року № 8 та з метою безпечного та здорового перебування всіх учасників освітнього процесу, дотримувалися  маскового режиму, температурний скринінг, використання антисептиків, дезінфекція приміщень проводилася розчином 0,1% «Амісепт», миття посуду сертифікованим миючим засобом «Бджілка» регулярні провітрювання та кварцування  за відсутності дітей.

Вакцинація працівників – 100%.

На придбання засобів індивідуального захисту,  дезінфекційних та миючих  засобів виділено  - 20 109 грн. Проведення опору ізоляції – 1067 грн., гідровипробовування -6141 грн.

Обслуговування системи пожежної сигналізації  з 01.01.2022р. по 31.12.2022р. 14 112 грн.

Проходження медичних оглядів – 20 704,13 грн.

Медикаменти – 2929 грн.

Дератизація, дезінсекція – 3850 грн.

Повірка теплового лічильника – 3940 грн.

Послуги з поводження з побутовими відходами – 2369 грн

Госптовари для поточного утримання установи 13 615 грн.

 

Функціонує медичний кабінет з медичним обладнанням для проведення профоглядів.  Організовано заходи щодо дотримання протиепідемічного режиму.

Старша медична сестра проводить  санітарно-просвітницьку роботу з працівниками, батьками. (гігієнічне виховання, формування навичок здорового способу життя тощо). Контролює   санітарно-гігієнічний  режим у закладі.

Педагогічні працівники планують  та  проводять  фізкультурно-оздоровчу роботу у різних  формах. 

Надають  рекомендації щодо адаптивного режиму , визначають готовність  дітей до навчання в школі.

У літні місяці 2021 року   освітній процес здійснювався відповідно до плану на  літній  оздоровчий  період.  Педагогічні працівники забезпечували перебування дітей на свіжому повітрі, підвищили рухову активність дітей. Основною  метою  роботи вихователів   було забезпечення оздоровлення, збереження життя дітей та організації активної, змістовної, різноманітної та цікавої для них діяльності, під час якої формувався  дитячий колектив, засвоювалися  правила та виховувалися  позитивні навички культурної поведінки, накопичувалися  уявлення про навколишній світ та оточуюче середовище.

У вересні було проведено заходи до  Всеукраїнського Дня дошкілля,  організовано цікаві заняття, бесіди, виставки спільних малюнків вихователів, батьків та дітей «Садочок рідний – ти найкращий».  Організувано святкову музичну розвагу – «Дошкілля – золота пора» та свято кольорової крейди «Садок – місце дитячих мрій та бажань», облаштували фотовиставку "Як у нашому садочку" .                                Прийняли участь у Гастрономічному фестивалі «Смаковиця по-володимирськи».

                                                                                           

З 18.10.2021р. по 22.10.2021р. у ЗДО пройшов «Тиждень безпеки дитини». Щоб сформувати у дітей розуміння цінності власного життя і здоров’я з дошкільниками було проведено цикл бесід: «Корисні речі в умілих руках», «Ти у світі незнайомих», «Користь та небезпека від вогню». З метою формування елементарних умінь, навичок було проведено моделювання ігрових ситуацій: «Незнайомець пропонує», «Зайчик переходив дорогу».

Провели свято Осені, Свято Миколая, свято зустрічі Нового року.

На базі старшої групи «Калинонька» було організовано українські вечорниці.

Впродовж місяця лютого  педагогами  було підготовлено та проведено заходи щодо відзначення Дня Героїв Небесної Сотні та Дня Європи в Україні.

З 21.02.22р. по 25.02.2022р. відбувся «Місячник педагогічної майстерності» в ході якого педагоги мали можливість поділитись досвідом з питань соціально-фінансової освіти дошкільників. Зокрема,  вихователь Пікарська Л.Д. провела заняття для дітей старшої групи – «Подорож Афлотуна». Чигрин М.О. підготувала для колективного перегляду заняття на тему: «Зламана іграшка», а  Коржан І.М. зацікавила своїх малюків темою «Маленькі архітектори».

З 23.05.22р.по 27.05.2022р. проведено «Тиждень безпеки дорожнього руху», День цивільного захисту» де для дорослих проводились консультації, а для дітей – цікаві заняття та повчальний мультфільм «Сирена – моя помічниця. Що таке сигнал повітряної тривоги та як себе поводити?».

Ми разом піклуємося не лише про дозвілля малюків, а й про фізичний розвиток, щоб діти підростали спритними, сильними, здоровими і завжди з  гарним  настроєм .

З допомогою та підтримкою  Міжнародного дитячого фонду ООН Юнісеф Україна,  ми ще більш оживили  майданчик для активного проведення часу дітьми , а головне, надали   можливість  пограти командами.


                                                              

                                                                    

                                               

Адміністрацією закладу створено умови  для якісного харчування здобувачів дошкільної освіти. Забезпечується   корисне  та збалансоване  харчування, що відповідає потребам, виконуються  норми харчування. Працівники дотримуються  санітарно-гігієнічних вимог щодо харчування, формують  культурно- гігієнічних навички   у процесі організації харчування,  дотримуються  питного режиму.

У березні 2021 року Уряд затвердив нові норми й порядок організації харчування в закладах освіти (Постанова КМУ від 24.03.2022року  №305).

Були розроблені та затверджені чотиритижневі сезонні меню рекомендовані для організації триразового харчування дітей віком від 1до 6(7) років  та погоджені  начальником  Володимир-Волинського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області,  розроблені та затверджені технологічні картки на кожну страву.

З січня 2022 року ми поступово вводили в раціон харчування нові  страви. Урізноманітнився перелік  страв із  індичого  та свинячого м’яса, риби,   кисломолочного сиру, яєць курячих,  заморожених та свіжих  фруктів, овочів. Наприклад,  найулюбленішими стравами  з нового меню для малюків є : оладка з індичого м’яса, суфле з вареного індичого м’яса та рису, індичий рулет фарширований яйцем, зрази «Човник»,шніцель, голубці,гречаник, шарлотка яблучна,суфле яєчне, омлет з твердим сиром, омлет драчена, гратен «Зебра» , каша «Янтарна»  тощо.

Суттєво зменшились норми використання молока,  цукру, солі. Сіль використовуємо йодовану, хліб – цільнозерновий з пшеничного та житнього борошна тощо. Збільшилась норма споживання м’яса птиці,  овочів, фруктів, бобових тощо.

На виконання рішення виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради від 21 грудня 2021 року № 473 «Про  встановлення розміру плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти, з   01.01.2022 року  вартість   харчування дітей  у ЗДО  №1 «Дзвіночок» становить :

- 31.00 грн.  (місцевий бюджет 15.50 грн, батьківська плата 15.50 грн) на день для дітей віком від 2 до 4 років;

- 45.00 грн  (місцевий бюджет 22,50 грн, батьківська плата 22,50 грн) на день для  дітей віком від 4 до 6 (7) років та дітей в різновікових групах.

Звільнені від плати за харчування на 100% діти:

 - батьки яких є   учасниками бойових дій, які  брали безпосередню участь в антитерористичній операції на сході України або операції об’єднаних сил (25 дітей);

- дитина – сирота (1 дитина);

- дитина з інвалідністю (1 дитина);

Звільнені від плати за харчування на 50%:

  •  діти, у сім’ях  яких троє і більше дітей (27 дітей)

На закупівлю продуктів харчування було виділено - 521 тис.грн. Забезпечені в повному обсязі продуктами харчування: м’ясо свинне , індиче(ТзОВ «Євро-комерс»), морожена риба хек( ПП Сузір’я), молоко, сметана, кефір, твердий сир, кисломолочний сир, масло (ТзОВ «Деражнянський молочний завод »), овочі, фрукти (ФОП Ібрагімов), курячі яйця (ПП «Русса»), цільнозерновий хліб (ТзОВ «Володимир – Волинський хлібзавод»), сіль, цукор, олія, крупи (ФОП Жуковська), заморожені фрукти, овочі –зимовий період (ФОП Спічак ), соки овочеві, фруктові – без цукру (ТОВ Еко-Сфера). Всі постачальники є операторами ринку, наявні сертифікати якості на продукцію та декларація виробника.

         Закупівля всіх товарів та послуг здійснювалася з дотриманням закону про публічні закупівлі.

На фінансування оплати за теплову енергію, водопостачання, водовідведення, електроенергію, вивезення відходів виділено –

486 370,70 грн. 

У жовтні 2021 року було проведено спрощену закупівлю «Поточний ремонт туалетного приміщення, оголошено переможцем КП «Промжитлобуд»,  заключено договір на 168 550,50 грн. Інтер’єр даного туалетного приміщення виконано в стилі Бджілка, відповідно назві групи.

              

У лютому місяці 2022 року було проведено відкриті торги згідно з предметом закупівлі  «Капітальний ремонт по утепленню фасаду та горища комунального закладу «Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №1 «Дзвіночок» Володимир-Волинської міської ради Волинської області на вул. О.Довбуша,19 в м. Володимир-Волинський»,      ДК 021:2015 капітальний  ремонт та реставрація – 45453000-7. (UA- 2022-02-07-001454-с). У  березні 2022 року  визначено переможцем ПП «ПМК-Нова», 45606, Волинська область,Луцький район, с. Рованці, вул. Квітнева,8 ЄДРПОУ 39291539 та укладено договір на 1 948 999 грн. (На період воєнного стану роботи по капітальному ремонту не виконувалися).

Проведено коригування даної документації та пройдено експертизу – 25045,35 грн.

Відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022  N64/2022  та  з метою убезпечення всіх учасників освітнього процесу під час правового режиму воєнного стану, з 24.02.2022 року ЗДО №1 «Дзвіночок» тимчасово призупинив освітній процес.

20 травня 2022 року відновлено освітній процес у ЗДО №1 «Дзвіночок» під час дії режиму воєнного стану. 

На даний час, можливість відвідувати садок мають право діти військовослужбовців та діти , мати і батько яких працюють.  У групі може перебувати не більше 12 вихованців,  під час сигналу «Тривога» спускаємося в укриття.

 Розроблено алгоритм дій працівників під час сигналу «Тривога», затверджено та відпрацьовано план евакуації в укриття на період воєнного стану, оформлені  інформовані згоди працівників та батьків. Проведено інструктажі з техніки безпеки, цивільного захисту.

 У травні проведено поточний ремонт споруди  цивільного захисту (укриття), а саме виготовлення  металічних сход з поручнями  та їх монтаж, зроблено вентиляцію , аварійний вихід.  Договір було заключено з ТзОВ «Деметрабуд» на суму   76 386 грн.

 

Заклад  №1 «Дзвіночок» продовжує підтримувати свій  стиль , і за це вдячні всім причетним!!!!!

Гардероб поповнено сучасними казковими костюмами та атрибутами .

                                                                

                                                                

Так як напрямок роботи закладу – природничо – екологічний,  в основу роботи покладено – виховувати у дітей любов до рідного краю, бачити красу природи, доглядати за нею, спостерігати як вона росте і змінюється.

 Ми створили  своїми силами живий куточок ще  у 2020  році і по сьогоднішній день, вихованці  отримують масу позитивних емоцій, спостерігаючи  за   поведінкою шиншил, джунгариків, рибок.

У живому куточку – поповнення.

У  сім’ї  шиншил   народився  малюк, а сім’я джунгариків стала багатодітною.

                                                                                        

 

                                                       

            

 

 

І просто затишні куточки, які ми створили  своїми силами.

 

                                                                              

 

                                                                                   

 Висловлюю подяку всім, хто причетний до освітнього процесу  та матеріально-технічного забезпечення діяльності закладу і допомагає у здійсненні всіх тих цілей і завдань, які ставить перед собою колектив, хто сприяє розвитку і вихованню молодого покоління.

Всім миру, віри  та добра!

 

 

Логін: *

Пароль: *